Comentarii pentru Capitolul 59 – Îmi veți plăti 4 miliarde de euro

  1. Sunteți un om deosebit de inteligent care a știut sa profite de pe urma acestui lucru. Aproape oricine în România ar fi facut șmecherii după 89 dar nu tuturor le-a ieșit. V-a mers totul strună până la un punct, când ați făcut greșeala vieții, ați mizat totul pe o carte, Geoană. Poate a fost o greșeală greu de omis dar ați comis-o. Dacă rămâneați neutral ar fi fost la fel de greșit iar de ce nu ați mers totuși cu Băsescu rămâne un mister. Ca v-a dezamăgit e una dar nu cred ca ăsta este răspunsul corect. Odată cu Geoană ați ieșit din teren iar cei care v-au luat locul sunt din alte cercuri, de aceea ați abandonat lupta. În fond ați făcut totul corect. Ați trăit viața cum ați vrut, acum însă, chiar dacă într-un dosar sau altul sunteți condamnat pe nedrept, cum sustineti, executați doar o pedeapsă simbolică în comparație cu ceea ce vi se cuvine în mod real pt fapte care poate în realitate nici măcar nu le cunoaște nimeni. Corect?

  2. Cam nasol, daca si tu ai ajuns victima…..Trebuia sa te inclini dupa cum batea vantul:) Asa e cand nu pupi inelul lui Coldea. Ai lipsit si de la taiatul porcului in curtea SRI . Astea sunt abateri grave…….Stai cuminte acolo si bucura-te ca nu ti-au luat si copii. Acum ca nu-ti mai folosesti inteligenta in fraudarea statului si a firmelor, nu mai crede nimeni in indreptarea ta, in schimb sistemul elibereazaviolatori si criminali. Pare aberant, dar asta e statul creat de voi in trecut. Acum s-a facut mare si aplica ce a invatat.

  3. Sef fost de FNi : pot sa ma dau cu parerea ca ai produs un articol cam “rambled”….Nu pot decit sa ma ingrijorez de sanatatea ta si apoi nu-i bine nici pentru sanatatea mea. Adica stii ca sanatatea noastra a tuturor este in strinsa corelatie iar suma sanatatii noastre da sanatatea poporului roman.
    As vrea sa te rog sa treci peste Liiceanu. Nu e greu. Ca si altii din peisajul tv este o fiinta mani-pula-toare.
    Directia pe care o introduc bancile vestice poate fi combativa si aservativa. Adica economia romaneasca va trebui sa arate cit este de performanta. Atunci sa vomiti din nou pe cei din statul paralel ( care este o fiictiune ) sau in latrina tariceanu sau tudose sau bases-coves-cu sau unde vrei tu.
    Intre timp vreau sa citesc ceva mult mai inteligent decit ceea ce ai scris la capitolul 59 pentru ca nu meriti decit mai multe zile de puscarie si nu mai putine…te rog sa primesti un la multi ani cu sanatate…. de departe

  4. Toata lumea stie ca securistii de la SRI nu aduc nici cea mai mica plusvaloare societatii romanesti. Paradoxal este ca, desi se stie ca “ciuma rosie” este SRI, nimeni, dar absolut nimeni, nu ia o pozitie ferma de lichidare a acestei secte a comunismului….Dar cine sa o faca ? atata timp cit asa zisa clasa politica, care pastoreste DEMOCRATIC Romania, este intr-un mod sau altul angajata acestei secte comuniste.( care acoperit, care descoperit… )
    SOV este o victima a securistilor. Ei au avut frica de el pt ca nu au putut sa-l racoleze. Au racolat din politic, si l au incoltit miseleste. Exemplul este chiar Ghita, care este mai “clever” decit SOV. Ghita este unul de ai lor si ca urmare, tovarasii nu ” reusesc” sa-i vina de hack.
    Cine crede ca Romania va progresa cu SRI in fata, ori e prost, ori e prost.

  5. Ashura va starni alte comentarii acide la adresa dl.Vintu !
    De altfel, veninosii in loc sa -si extirpe glanda ce le pricinuieste rautati si lor si celor din jur, prefera sa intre cu evlavie caracteristica in perioada sarbatorilor care se apropie.
    Glanda poate fi rezolvata si cu laserul. Nu doare. Costa si putin, bineinteles, daca nu te duci la cei celebri care au ajuns sa arate ca jumatatea lor din certificatul de casatorie.Ei si cand stau tristi zici ca zambesc. In curand vor vorbi direct prin urechi in timp ce ochisorii sunt impinsi spre frunte de obrajori care dospesc.
    In speranta ca vom gasi justa masura in toate cele si amintindu-ne ca uneori cuvintele au greutatea unui bolovan , va amintesc ca a lovi cu vorba sau cu batul intr-un om cazut deja poate fi considerata o victorie ce-ti da senzatia de putere pe moment, dar pentru a vedea cat esti de marunt apoi, nu-ti trebuie oglinda. E o victorie facila.
    Eu sper intr-o zi sa-l vad pe Vintu vorbind de la televiziunea lui. Nu alta. Ci aceeasi.
    Sincer, mi-ar placea sa-l vad si pe Diaconescu. Vorbind tot de la televiziunea lui. Lasam la o parte gradul de cultura sau invitatii care ne placeau sau nu.

  6. Ai inceput bine blogul asta, ai tot scris pentru “bai generatie”. Mesajul tau a devenit de lamentare si lamentabil.

    Vremea ta a trecut, la fel si a lui Adrian si altii ca voi. Inca va credeti lei dar nu mai sunteti decat niste lupi batrani, candva respectati si temuti de oi, in prezent voi insiva deveniti mioare.

    Eu sunt unul din generatia careia incerci sa te adresezi. Te asigur ca nici unul dintre noi nu este adormit. Tu, in schimb, pretinzi ca esti treaz si vorbesti despre bubuli :)

    Nu voi mai continua sa te urmaresc dar iti doresc sanatate.
    Sanatate batrane puscarias!

    • DA dar diferenta e ca tu nu vei ajunge niciodata un SOV,vei ramane un strigător anonim de lozinci un slariat baiat cuminte care castiga si el o leafa:)) care are si el un loc de munca:))
      Dragul meu, SOv a sfidat serviciile de informatii romanesti parchete,facțiuni politice pe slugoiul numarul unu al americanilor in Romania (Basescu)a fost jefuit la drumul mare (nu păcălit de vreo inteligenta superioara sau de vreo o inginerie financiară complexat si păguboasă in care sa fi fost atras )a stat demn aparandu-si si statutul de combinator/smecher si valorile in care crede si nu a plecat capul in fata nimănui indiferent de cost…si indiferent de putere adversarului sau..
      Crezi ca nu putea Vantu sa se înțeleagă cu sistemul sau in cel mai rau caz sa o tireze cand începeau a se arata norii negrii?? Evident putea, putea dar a ales si sa ramana si sa suporte consecințele sfidării sistemului care conduce astazi Romania…
      Vântu a sfidat un sistem ale cărui ramificați trec granițele țări pana la CIA..a se vedea..asta ca sa iti dau un indiciu mic cablogramele amasadei SUA din 2011 multe despre ele avand ca subiect pe mogulul SOV…a se vedea pozitia ambasadei SUA fata de Vantu..i formațiile astea au aparut in wikileaks..

  7. De acord in proportie de 50% cu iesirea de sub tirania SUA si deschiderea portilor catre orient, dar: de unde stim ca un anume Xi Jinping nu se comporta asemenea unchiului Sam sau mai rau?

    • Nu trecerea de sub controlul unui imperiu sub altul poate rezolva problema noastra ci obtinerea suveranitatii nationale si individuale .

  8. ..dupa ceea ce am vazut cele petrecute la targul de carte si am vazut statul paralel ca ataca pe fata,incep sa va admir…aveti perfecta dreptate..totu-si nu sunt lamurit in cazul Basescu..stiu ca a preluat tara dupa Tariceanu,cel care a angajat 300000 de bugetari…ne lamuriti in aceasta privinta..?!!

  9. Probabil ca vei muri in puscarie. Probabil ca dupa ce se va termina pedeapsa asta, va incepe alta. Si tot asa. Si vei muri in puscarie. Esti bogat dar.. esti in puscarie. La ce-ti foloseste toata bogatia pe care o ai acum ? Spui ca esti nevinovat. Poate ca da, poate ca nu, nu stiu. Dar poti sa spui de ce milioane de oameni te-au urat ? Esti in rahat si tu in continuare te justifici, tii prelegeri prostimii sau pulimii – cum spui tu. Spui ca esti umil dar le vorbesti tuturor de sus. Ai o inteligenta superioara, ai avut talanti, ce naiba ai facut cu ei ? I-ai folosit ca sa-i domini pe ceilalti, sa-i pacalesti, sa-i inseli sau sa-i umilesti. Na, acuma platesti.. si bucura-te ca platesti aici si nu pe lumea ailalta.

  10. La multi ani in libertate … !!! ;))) Pe bune ca meritati Nu o sa pricep niciodata de ce prostii si tampitii sunt conducatorii si desteptii detestabili …platesc oale sparte…e neproductiv …

  11. Si prietenele fetei lu pacuraru fac d astea, nu stiu din ce directie sunt puse. La localizrea mea si gastile din sibiu se baga, iar nu i cunosc. Eu nu stiu brigazile, lumea, etc.

  12. Sorine, tu ar fi trebuit sa fi undeva pe o insula, de unde sa nu poti fi extradat, si sa le razi in nas la mascaricii astia, sa-i sfidezi cu articole pe blogul tau, care vad ca incepe sa aiba o audienta ingriorator de mare pt. dusmanii tai. Maybe next time.))

  13. Am distribui opiniile dvs, din Capitolul 59, și voi continua, distribuind câte un citat în fiecare seară, din convingerea că, din grabă, alte preocupări s.a., nu toți cititorii parcurg postările până la final!
    In acord cu analiza făcută de dvs, îmi permit să postez aici, o opinie pertinentă, cred, a Dlui Adrian Nastase, publicată azi pe bogul său, după emisiunea Sandrei Stoicescu, de ieri..:

    Adrian Nastase:
    ,, b) În România în timpul regimului TB s-a constituit ceea ce este acum denumit „stat paralel”, „deep state” ş.a. În realitate, fenomenul nu este nou, el fiind prezent şi în alte state, de la Japonia la Brazilia, şi politologii îl denumesc Birocraţie, pentru a se diferenţia de clasa politică. El are anumite caracteristici:
    S-a constituit în perioada regimului Băsescu şi cuprinde structurile de informaţii şi Procuratura, fiind sponsorizat de la Bruxelles şi Washington, dorindu-se a se crea un instrument de control al „clasei politice” prin intermediul „luptei împotriva corupţiei”..”

    • Deep state – a existat de cind e lumea .Regii Corporatiei ROMANIA ( statul România nu exista ) erau in permanenta controlati de Vatican , cu cine sa se insoare , ce razboi sa declanseze , ce oponenti politici sa lichideze etc . Cei mai activi agenti din deep state sint , guvernatorul roman al BNR , ministrul justitiei , judecatorii curtii constitutionale , procurorii si judecatorii in general toti fiind iezuiti masoni controlati de comisia de la Venetia si de alte fraternitati subterane sau supraterane . Cine a organizat lovitura de stat din 89 si l-a asasinat pe Ceausescu ? Deep state – agentii iezuiti masoni infiltrati in sistemul justitiar al fostului PCR . Daca Israelul cit e de puternic si tot e controlat de deep state Vatican , ce pretentie mai aveti de la Românica . Agentii din serviciile secrete sint simpli executanti care sint aruncati ca o masea stricata cind numai e nevoie de ei . Eu cred ca Sorin si altii ca el au fost manipulati . Si Ceausescu a fost manipulat . Li s-au dat momeli ,ei au muscat . Simplu !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *